TÜRK METAL SENDİKASI Kadın İşçiler 21. Büyük Kurultayı-8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

kapak_800x350

 

8 Mart 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle gerçekleştirilen TÜRK METAL SENDİKASI Kadın İşçiler 21. Büyük Kurultayına Sendikamız Genel Başkanı Turgut YILMAZ ve Sendikamız Genel Sekreteri Mustafa EREN katılmışlardır.

 

 

 

Adsız

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

 

Türkiye‘de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” adıyla kutlanmaya başlandı. Kadınlar 156 yıllık bir geleneğin mirasıyla bugün mücadele etmeye devam ediyorlar, bu mücadeleleriyle toplumsal hayatta daha fazla yer alıyor, kendilerine biçilmiş rolün ötesine geçiyor, eşitsizliğe ve ayrımcılığa karşı daha yüksek ses çıkarıyor. İş hayatında sömürüye, güvencesizliğe karşı eşit ücret, sosyal hak ve adalet için örgütleniyor, direniyor.

 

Kadını toplumun ikincil bir unsuru olarak gören; kadını toplumsal hayatın dışına itmeye, eve hapsetmeye çalışan zihniyetin yansımasını taciz, tecavüz ve kadın cinayetinde açıkça görüyoruz.

 

Kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesinin sadece kadının mücadelesi olmadığını, bu mücadelenin iş yerinde, otobüste, dolmuşta, sokakta başladığını biliyoruz. BASS Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası olarak kadınların iş hayatındaki ve sosyal hayattaki bu mücadelelerini destekliyor, tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyoruz.

 

 

                                                                                                           BASS

                                                                                   Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası

                                                                                                    Genel Merkez

                                                                                                   Yönetim Kurulu

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın