YASTAYIZ

Üst Kuruluşumuz olan Türk-İş  Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY Ankara da yaşanan terör olayını kınayan bir açıklama yaptı.

turkey-flag

Üst Kuruluşumuz olan Türk-İş  Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY Ankara da yaşanan terör olayını kınayan bir açıklama yaptı.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY, Ankara’da yaşanan terör olayını kınayan bir açıklama yaptı.

Açıklamada, faillerin bir an önce bulunması istendi ve şu görüşlere yer verildi:

“10 Ekim 2015 tarihinde yapılacak olan “Emek, barış, demokrasi” mitingi öncesi, toplanma alanı olan Ankara Tren Garı karşısında iki ayrı patlama sonucu, çok sayıda ölü ve yaralının olması, büyük bir üzüntüye neden olmuştur.

Bu tür hain saldıralar ile ülkemizin ve milletimizin birliği hedef alınmaktadır. Terör, aynı zamanda bir insanlık suçudur. Bu suç örgütleri ve destek olanlar bir an önce bulunmalı ve hesap sorulmalıdır.

Terör ile ülkemiz büyük bedeller ödemiştir. Artık, insanlarımızın barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Terörün yok edilmesi ve kaynaklarının kurutulması için milletçe birlik ve dayanışma içinde olmalıyız.

Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere bütün siyasi partiler, yetkili ve sorumlu olan kurum ve kuruluşlar, tüm sivil toplum örgütleri ülkemizin birliğine ve insanlarımızın canına kasteden terör olayları karşısında dik durmalı, katliama neden olan katiller en kısa sürede bulunarak hesap sorulmalıdır.

TÜRK-İŞ’e bağlı 500’ün üzerinde sendika şubelerimizde, bölge ve il temsilciliklerimizde ve iş yerlerimizde üç gün boyunca yas ilan ediyoruz.

Bu menfur saldırı sonucu hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”  Dedi.

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın