Sendikamız 19. Olağan Genel Kurulu Hayırlı Olsun.


Sendikamız 19. Olağan Genel Kurulu Hayırlı Olsun…

 

Sendikamız BASS Sendikası’nın 19. Olağan Genel Kurulu, Pendik Green Park Hotel İstanbul da gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu genel kurula TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve  DEMİRYOL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ergün ATALAY, Eski İçişleri Bakanı, T.Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir AKSU, T.Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdürü Abdi Serdar ÜSTÜNSALİH, T.Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdür Yardımcısı H.Uğur BİLGİN, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve TÜRK KOOP-İŞ SENDİKASI Genel Başkanı Eyüp ALEMDAR, Dokgemi-İş Sendikası Genel Başkanı Necip NALBANTOĞLU, Toleyis Sendikası Genel Başkanı Cemail BAKINDI, Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli SOLAK, Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman AKYÜZ, Tarım -İş Sendikası Genel Başkanı İlhami POLAT, DERİTEKS Sendikası Genel Başkanı Musa SERVİ, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Kristal-İş Genel Başkanı Bilal ÇETİNTAŞ, TÜRK-İŞ İstanbul temsilcisi Adnan UYAR, 22. ve 24. Dönem Ankara CHP Milletvekili /Harb-iş Sendikası Eski Genel Başkanı İzzet ÇETİN, Türk-iş Eski Mali Sekreteri / Demiryol-İş Eski Genel Başkanı/SGK Yönetim Kurulu Üyesi Enver TOÇOĞLU, TÜRK-İŞ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilcisi Ahmet ÇALUDA, Türk Metal sendikası Genel Başkan yardımcısı Halil Faki ERDAL, HÜRİŞ federasyonu ve  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti BASS Sendikası Genel Sekreteri Ali YELTEKİN, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların yöneticileri ve sendikamızın Şube Başkanları ile Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Kurulumuzu oluşturan delegelerimiz katıldı.

 

Sendikamız Genel Sekreteri Mustafa EREN açılış konuşmasını yaparken, Genel Kurulda Divan Başkanlığına TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve TÜRK KOOP-İŞ SENDİKASI Genel Başkanı Eyüp ALEMDAR, yardımcılıklarına Dokgemi-İş Sendikası Genel Başkanı Necip NALBANTOĞLU ve TÜRK-İŞ İstanbul temsilcisi Adnan UYAR, katipliklere delegelerimizden Duygu KÖYLÜ ve Tusem CEYLAN seçildi.

 

Divan Başkanlığına seçilen TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve TÜRK KOOP-İŞ SENDİKASI Genel Başkanı Eyüp ALEMDAR,bir konuşma yaptı. ALEMDAR konuşmasında Birçok konuya değinirken özellikle ülke ekonomisinin yaşadığı sorunlar ve bunların sendikal yaşama olan yansımalarına değindi.

Daha sonra Genel Başkanımız Turgut YILMAZ konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkarken, özellikle Kıdem Tazminatı konusunda çok net olduklarını ve taviz vermeyeceklerini belirtirken ülkemiz sınırlarında gerçekleştirilen BARIŞ PINARI HAREKATI’ndan dolayı Mehmetçiğimize desteklerinin tam olduğunu belirtti.  Türkiyemizin dört bir yanından katıım gösteren Değerli Delegelerimize teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

Daha sonra kürsüye çıkan T.Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdürü Abdi Serdar ÜSTÜNSALİH birer konuşma yaparak Genel Kurulun çalışma hayatına hayırlı olmasını dilediler.

 

Daha sonra, konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergun ATALAY. İşçi ve emekli kesimin ülkenin yarısını oluşturduğuna işaret eden Atalay, basının kendisi hakkında oluşturmaya çalıştığı gündemin kendilerini rahatsız ettiğini ve bu durumun bilinçli olarak gerçekleştirildiğini belirtti. Daha sonra Sendikal hayatına dair çeşitli konuları dile getirdiler ve 19. Olağan Genel Kurulun çalışma hayatına ve tüm işçi camiasına hayırlı olmasını dileyerek konuşmalarını tamamladılar.

 

Daha sonra eski İçişleri bakanı ve T.Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir AKSU birer konuşma yaptı. Konuşmalarında çalışma hayatına dair çeşitli konuları dile getirdiler ve 19. Olağan Genel Kurulun çalışma hayatına ve tüm Vakıfbank ve işçi camiasına hayırlı olmasını dileyerek konuşmalarını tamamladılar.

 

Daha sonra sırasıyla TÜRK-İŞ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilcisi  Ahmet ÇALUDA,22.  ve 24. Dönem Ankara CHP Milletvekili /Harb-iş Sendikası Eski Genel Başkanı İzzet ÇETİN ve Toleyis Sendikası Genel Başkanı Cemail BAKINDI konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

19.Olağan Genel Kurulumuza katılımlarından dolayı, Eski Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Siyasi Partilerin Temsilcilerine, TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve Yöneticilerine, Bağlı Sendikaların  Başkan ve Yöneticilerine, Meslek Kuruluşlarının Genel Başkan ve Yöneticilerine, T.Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu başkanı, T.Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdürü, T.Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdürü Yardımcısı ve Delegelerimize teşekkür ederiz.

 

seçim yönetmeliği

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın