Sendika Üyeliği Hakkında!

bass-sendikası

6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca çıkarılan yönetmelikler hükümleri uyarınca; 07 Kasım 2013 Tarihinden itibaren Sendika Üyelik işlemleri www.turkiye.gov.tr adresinden dolayısıyla e-devlet sistemi ile gerçekleştirilecektir.

www.turkiye.gov.tr adresinden e-Hizmetler bölümünden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı altında sunulan İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri hizmetine tıklanarak üyelik başvuru ve çekilme işlemleri yapılabilir.

Sistem SGK’ dan alınan güncel çalışma bilgileri ile açılmaktadır. Çalışma kayıtları işkoluna göre listelenir, işkolunda kurulu bulunan sendikalardan biri seçilerek üyelik başvurusu yapılabilir.

07 Kasım 2013 tarihinden itibaren noter kanalıyla yapılacak olan sendika üyeliklerinin geçerliliği bulunmayacaktır.

Sendika üyeliği gerçekleştirmek isteyen Vakıf bank çalışanlarımızın PTT şubelerinden e-devlet şifrelerini aldıktan sonrawww.turkiye.gov.tr girmeleri gerekmektedir ve daha sonra aşağıdaki aşamaları uygulayarak sendika üyeliklerini gerçekleştireceklerdir.

NOT:Güneş Sigorta A.Ş. VE Vakıf Emeklilik A.Ş. çalışanları 4. aşamadan sonra seçebilecekleri sendikaları direk ekranda görebilecek ve 031- BASS seçimini yaptıkdan sonra üyeliklerini gerçekleştirebileceklerdir.

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın