Şampiyonlar Kupası Vakıfbank’ın

222222333333

Başkent Voleybol Salonu / Ankara da oynanan Voleybol Spor Toto Bayanlar Şampiyonlar Kupası’nda Vakıfbank – Fenerbahçe Grundin’ i 3 – 0 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.
Final karşılaşmasının en değerli oyuncusu Kaptan Gözde SONSIRMA oldu. Karşılaşmaya iyi başlayan Vakıfbank Skorer oyuncuları Gözde ve Elitsa ile sayılar üreterek ilk teknik molayı 8 – 6 önde tamamladı. Arka alanda manşet sorunu yaşayan ve bloklarda istediği ritmi yakalayamayan Fenerbahçe Grundig, Kim ile sayılar kazanırken servislerde ise basit hatalar yaptı. İkinci teknik molayı da 16 – 14 önde geçen Vakıfbank 25 dakika süren bu seti 25 – 20 kazandı.
İkinci setin ilk bölümünde Fenerbahçe Grundig oyunda dengeyi kurdu. Orta hücumlarda Eda, kenar ve arka ortadan Kim ile sayılar toplayan Sarı Lacivertliler etkili Vakıfbank blokları karşısında çare üretemedi 8 – 7 ve 16 – 14’ lük teknik molaların ardından setin son bölümünde Gözde – Bahar ikilisiyle etkili olan Vakıfbank yine 25 dakika süren seti 25 – 18 kazanarak durumu 2 – 0 yaptı.
Karşılıklı sayılarla geçilen üçüncü sette hücum ritmin iyi yakalayan Fenerbahçe, Vakıfbank’ı 3. sette 5 sayı geri bırakarak ilk teknik molayı 8 – 6 önde girdi. Setin son bölümünde blok aut sayılar alarak 23 – 17 önde giren Fenerbahçe karşısında müthiş bir geri dönüş yapan Vakıfbank, Fenerbahçe’yi oyundan düşürmeyi başardı. Üst üste sayılar kazanan Vakıfbank 31 dakika süren son seti de 25 – 23 kazanarak maçtan 3 – 0 galip ayrıldı.

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın