Petrol-İş’in düzenlendiği İş Hukukunda Güncel Gelişmeler Konferansı Yapıldı.

ekran foto

Petrol-İş’in düzenlendiği İş Hukukunda Güncel Gelişmeler Konferansı Yapıldı.

Petrol- İş sendikasının Genel Merkezinde gerçekleştirilen konferans saat 10.00’da Petrol- İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar’ın açılış konuşması ile başladı. Zorunlu Arabulucuk, Özel İstihdam Büroları, Kıdem Tazminatı konularına ilişkin sunum ve değerlendirmeler Petrol-İş Sendikası Hukuk Müşaviri Abdi Pesok, Av. Kürşat Karacabey, Yard. Doç. Dr. Mustafa Göksu, Doç. Dr. Mahmut Kabakçı ve Yard. Doç. Dr. Ulaş Baysal tarafından gerçekleştirildi.

 

02.03.2016 tarihinde Petrol-iş Genel Merkezinde gerçekleşen “ İş Hukukunda Güncel Gelişmeler ” adlı konferansa Petrol-iş Yöneticileri, Türk-İş İstanbul 1 Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Türk-İş’e bağlı sendikalarımızdan Genel Başkanlar ve Yardımcıları, akademisyenler, işyerlerinden baş temsilci ve üyeler katıldı.

24 Şubat Çarşamba günü Bursa’da gerçekleşen Türk-iş Başkanlar Kurulu’nda alınan bir dizi kararın desteklediği konuşmada, alınan kararlar doğrultusunda Türkiye’nin 81 ilinde başlatılan imza kampanyalarına destek verileceği konuşuldu..

Konferansta işçi camiasını yakından ilgilendiren özel istihdam büroları ülkemizde kıdem tazminatı ve yurt dışında bu uygulamanın örnekleri ve sendikalar açısndan neler ifade ettiğinden bahsedildi.

Konferansa sendikamız adına Genel Sekreterimiz Mustafa EREN katılırken, özellikle 24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilen TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulunda alınan kararları, Bass Sendikası olarak desteklerini belirttiler.

 

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın