PETROL-İŞ Darbe Girişimine Karşı Basın Açıklaması Ve Organizasyonu

Screenshot_2

 

Darbe girişimini kınamak üzere Petrol-İş Sendikası, basın açıklaması düzenledi. Petrol-İş Merkez Yönetim Kurulu adına açıklamayı Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar yaptı.

 

Sayın Yaşar, 1 Ağustos Pazartesi günü Petrol-İş Genel Merkezi önünde milletimizin iradesi yok sayılarak, demokratik düzeni yıkmak amacı ile gerçekleştirilen hain darbe girişimi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, 15 Temmuz gecesi FETÖ denen örgüt tarafından gerçekleştirilen hain saldırıyı kınarken, Demokrasiye ve ülkesine sahip çıkan çok sayıda vatandaşımız ve güvenlik mensubumuzun şehit olduğunu, Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara ise acil şifalar diledi.

 

1 Ağustos Pazartesi günü 14.00’de Petrol-İş Genel Merkezinde Bu mücadelede hayatını ortaya koyan demokrasi şehitlerinin ruhları için helva ikramı ve basın toplantısı organizasyonu düzenlenmiştir.

 

Basın açıklamasında, Sendikamız Genel Sekreteri Mustafa Eren ve Marmara Şubesi Başkanımız Zafer GÖKÇEGÖZ’ün yanı sıra Petrol-iş Yöneticileri Genel Sekreter Ahmet Kabaca, Genel Mali Sekreter Turgut Düşova, Genel Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut, Türk-İş İstanbul 1. Bölge Temsicisi Adnan Uyar, Dok Gemi – İş Sendikası Genel Başkanı Necip Nalbantoğlu, Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı Hasan Pekdemir, Güvenlik-İş İstanbul İl Temsilcisi Ramazan Parlak, UHİM Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Küçük, UHİM Hukuk Direktörü Av. Mustafa Demiral, Üsküdar Belediye Başkan Danışmanı Sadık Albayrak, Türk-İş’e bağlı sendikaların Şube Başkanları ve Yöneticileri, sendikamızın İstanbul Şube Başkanları ve Yöneticileri yer aldı.

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın