Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.

Adsız

Kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının pekiştiği bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız.

 

Bilindiği gibi bayramlar; milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, toplumda birlik, beraberlik, sevgi ve saygının pekişmesine, yardımlaşma ve dayanışmanın yükselmesine, dargınlık ve kırgınlıkların giderilmesine, toplum bünyesinde açılan yaraların sarılmasına, fakir fukaranın gözetilmesine, kısaca her türlü insani ve ahlaki değerlerin yaşanmasına ve kazanılmasına vesile olan önemli günlerdir.

 

Bayramın anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak yaşamımızın her alanında anımsamalı, bu anlamda barış, hoşgörü ve kardeşlik ortamının oluşmasının, sorunlarımızın çözümünde etkili olacağı inancındayız.

 

Bayrama şehitlerimizin acısıyla giriyoruz. Bu vesile ile bu vatanın savunmasında toprağa düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz.

 

Bu düşüncelerle, Kurban bayramının anlamına uygun yaşandığı, barış ve mutluluğun egemen olduğu, hukukun üstünlüğünün ve adaletin gözetildiği, terör, savaş ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya temennisiyle;

 

Milletimizin ve tüm üyelerimizin Kurban Bayramını kutlar, sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

BASS

Banka, Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası

Genel Merkez Yönetim Kurulu

 

 

 

 

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın