Kudüs Kırmızı Çizgimizdir!

KUDÜS…,

 

Hz. Muhammedin, Hz. İsa’nın ve Hz. Musa’nın ayak izlerini taşıyan,3 semavi dinin kutsal şehridir. Bir arada bütün güzellikleriyle yaşamanın ve paylaşmanın ortak değeridir. Kendi içinde bir BARIŞ simgesi olan mukaddes bir şehirdir KUDÜS…

 

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın basit bir seçim vaadi olarak Kudüs’ün statüsüne yönelik aldığı karar, oldu bittiye getirilecek kadar basit olmadığı kadar Müslümanların ilk kıblesi olarak,  vazgeçilmezdir. Ben yaptım oldu, gibi bir tavrı tüm dünyaya empoze etmeye çalışan ABD başkanı ve yönetimi; “Birleşmiş Milletlerin Kudüs’ün statüsüyle ilgili bağlayıcı nitelikli kararını hiçe sayarken, uluslararası hukuku ve diplomasiyi ihlal etmektedir.”

 

Dolayısıyla bu karar, tüm İslam âlemine karşı saygısızca bir tutum, açık bir provokasyondur. Filistin sorununun çözümüne ve Ortadoğu barış sürecine indirilmiş ağır bir darbedir. Ortadoğu’da yeni çatışma alanları oluşturmaktan ve bölgeyi ateşe atmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu kararı kabul etmiyoruz.

 

Kudüs’ün statüsünü, siyasete alet eden ve hukuksuz kararlarla evrensel kimliğinin yok edilmesine hizmet eden kararları kesin bir dille reddediyor ve kınıyoruz.

 

Kudüs sahipsiz değildir.

 

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

                                                                                                BASS

                                                       BANKA FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

                                                                                      GENEL BAŞKANI

                                                                                     TURGUT YILMAZ

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın