Genel Başkanımız Turgut Yılmaz’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

İşçi ve emekçi kardeşlerimizin, tüm dünyada birlik ve dayanışmanın sembolü olarak kutlanan  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

 

Ülkemizin istikrar içinde gelişmesi ve kalkınmasında, ekonomilerinin yapılanmasında ve belirlenen hedeflere ulaşmasında işçi ve emekçi kardeşlerimizin katkısı çok büyüktür. En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helâl kazançtır. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız. 1 Mayıs gününün taşıdığı anlamın bu kültürün gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir fonksiyon icra edebileceği de kuşkusuzdur. İşçi ve emekçi kardeşlerimizi hatırlama ve hatırlatma günü olan bu bayram gününün her inançtan, her kültürden insanın kardeşçe yaşadığı bu coğrafyada; barışın, huzurun ve dayanışmanın artmasına vesile olmasını diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış ve kardeşliğin egemen olduğu bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm işçi ve emekçi kardeşlerimi en içten duygularımla selâmlıyorum.

 

  BASS

  BANKA FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

  GENEL BAŞKANI

TURGUT YILMAZ

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın