Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü Kutlu Olsun

29-ekim-cumhuriyet-bayrami

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti, aynı zamanda, Osmanlı Cihan Devleti’nin yıkılmasıyla, çok geniş bir coğrafyada oluşan ümitsizlik iklimine karşılık bir umut kaynağı olarak Anadolu’dan tekrar yükselen güneş olmuştur. 93 yıl boyunca, milletçe, nice zorluklarla, nice badirelerle karşılaştık; çok büyük imtihanlardan geçtik. Ülkemizin üzerinde büyük oyunlar oynanırken, 15 Temmuzda demokrasimiz, cumhuriyetimiz çok büyük bir sınavdan şanlı tarihine yakışır şekilde anlının akıyla çıkmıştır.

Türkiye Cumhuriyetinin bir kabile devleti, bir çadır ülkesi olmadığının yegâne göstergesidir Cumhuriyet. Bu ülkenin evlatları, ecdat yadigârı demokrasisini ve cumhuriyetini, 15 Temmuzda gerçekleştirilen hain, ihanet dolu terör hareketini canları pahasına korumayı bilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi, vermeye de devam ettiğimizi unutmamalıyız.

Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir.

Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 93. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, 15 Temmuz’da milleti ve vatanı için canlarını seve-seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyoruz.

 

BASS

BANKA, FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL MERKEZİ

YÖNETİM KURULU

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın