Bir destandır! ÇANAKKALE

Milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Savaşları; var oluşumuzun iradesi, millet olma bilincinin kemikleştiği ve sarsılmaz vatan sevgimizin en güçlü ifadesidir. Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin aziz bir hatırası değil, geleceğimiz temellerinin de en güçlü ilham kaynaklarından biri olmuştur, olacaktır.

 

Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutamayacakları bir ders olmuştur.

 

Geleceğimizin temellerine ilham kaynağı olan Çanakkale Zaferi sayesinde, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananlar, en modern silahlar, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. Bu birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağımıza inancımız tamdır.

 

Çanakkale zaferimizin 103. Yıl dönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu topraklarda ortak yaşama idealiyle bütünleşerek, vatanın birliğini ve dirliğini korumak adına kadın, erkek, genç, yaşlı birlik olup, tek yürek mücadele eden, göğsünü siper eden ÇANAKKALE’den, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne, Fırat Kalkanın’dan, Zeytin Dalı Operasyonundaki tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

BASS

BANKA FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın