Belki de Aradıkları can kurtarıcı Sensin; evet Belki de Sen

Belki de Aradıkları can kurtarıcı Sensin; evet belki de Sen

 

Yıllar içinde 80 milyonluk Türkiye Cumhuriyetinde kök hücre için kan bağışçısı sayısı 200 bin kişide kalmış, bizimle yaklaşık aynı nüfuslu Almanya’da bağışçı sayısı 7 milyon kişidir. Bizim gibi duyarlı bir toplum için düşük seviyelerde kalırken, başa gelmedikçe anlaşılmaz düşüncesi hâkim olduğu görülmektedir.

Bu konuda Sivil Toplum Örgütlerine büyük görevler düşerken, Sendika olarak Ankara ve İç Anadolu Şubemiz öncülüğünde şimdilik 2000 kişilik bir hedef oluşturduk. Hedeflenen bu rakamla ulusal bazda bağış sayısının 1/100 ünü gerçekleştirmiş olacağız.

Sendika olarak büyük bir farkındalık yaratarak; proje kapsamında, İl ve İlçelerde herhangi bir Kızılay kan merkezine gidilerek 3 dakikada tüple kan alınıyor. Hiçbir ücret talep etmeden kök hücre araştırılması yapılıyor ve Kök Hücre Bankasına konuluyor. Kök hücrenin korunması bağışçının 55 yaşına gelene kadar kök hücresi bankasında saklanmaktadır. Yani 30 yaşındaki bağışçının kök hücresi 25 yıl kadar muhafaza edilmektedir.

Ülkemizde her yıl ortalama 163 bin kişi kansere yakalanıyor, belki bir gün bizlerde bu kök hücrelere ihtiyaç duyacağız. Başımıza gelmeden fark etmek adına;

 

PROJEMİZİN SONUCU BUGÜN DEĞİL YILLARCA ETKİSİNİ DEVAM ETTİRECEKTİR.

 

Başta Genel Başkanımız Turgut YILMAZ Ve Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun katkılarıyla, Ankara ve İç Anadolu Şubemizin öncülüğünde gerçekleştirilen Sosyal sorumluluk projemiz sebebiyle;   Ankara ve İç Anadolu Şubemiz Başkanı Yavuz AÇAR ve Yönetim kuruluna teşekkür eder, hepinizi projemize destek olmaya davet ediyoruz.

 

Belki de Aradıkları can kurtarıcı Sensin; evet belki de Sen…

 

BASS

BANKA, FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın