Bass Sendikasi Genel Başkanı Turgut Yılmaz’ın ‘1 Mayıs İşçi Bayramı ‘ Nedeniyle Yayınladığı Mesaj

imgres

1886’da, 8 saatlik işgünü için başlatılan mücadelenin yıldönümü olan 1 Mayıs İşçi bayramı ülkemizde 2008 yılında “Emek ve Dayanışma Günü”, 2009 yılında da TBMM’nin tatil kabul ettiği gün olarak tarihe geçmiştir.
Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs toplum olarak bizlerin de önemsediği çok anlamlı bir gündür. Emek ve dayanışmanın bu gününde; biz istiyoruz ki işçinin sorunlarını konuşalım. Sosyal güvenlik sistemindeki aksaklıkları konuşalım. Mezarda emekliliği konuşalım. Kayıt dışılığı, iş güvencesini konuşalım. Toplu sözleşmeyi, grev hakkını konuşalım. Çalışma hayatının önündeki yasal engelleri konuşalım. Evine ekmek götürmekte zorlanan asgari ücretliyi, taşeron işçiyi konuşalım.

1 Mayıs’ı dünyada birçok ülkenin kutladığı gibi bir mutluluk, bir sevinç, emek, dayanışma, barış, bahar güzelliği olarak kutlamamız gerekmektedir.

Bu vesileyle, tüm işçi kardeşlerimin Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor; 1 Mayıs’ların ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma,birlik ve bayram havası içerisinde kutlanmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

BASS BANKA VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL BAŞKANI

TURGUT YILMAZ

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın