BASS GENEL BAŞKANI TURGUT YILMAZ’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

94cu-yil-Cumhuriyet-bayrami-bass

Tarihi şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun yedi düvele karşı bin yıldır bu topraklarda yazdığı destanın adıdır CUMHURİYET.

 

Mücadele ruhunun, muhteşem bir irade gücünün, hayranlık verici bir milli şuurun eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, 94 uzun yılı geride bırakmıştır. Bu güne gelene kadar Çanakkale’den Yemen’e, şehit düşen atasıyla gururlanan, vatan denildiğinde göğsünü siper eden Yüce Türk Milleti, ordularıyla birlikte İnönü’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da düşmana karşı koyarken bugünde istikbal ve cumhuriyetimize kast etmek isteyen yedi düvelin kirli oyunlarına, kripto piyonlarına karşı geçit vermemiştir.

 

19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadelenin, Büyük Zaferle noktalanmasını takiben, 29 Ekim 1923 günü Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığındaki TBMM, Cumhuriyet önergesini kabul ederek, istiklal yolunda yeni bir yön çizerek, muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak yeni bir istikbal hedefine imza attılar.

 

Türk milleti, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyeti ilan ederek hükmünü vermiş, sözünü söylemiş, tartışma ve anlaşmazlıkların perdesini açılmamak üzere kapatmıştır.

 

VE CUMHURİYET’TEN DÖNÜŞ YOKTUR.

 

O günden bu yana, Türkiye Cumhuriyeti, işte bu hedef çizgisinde hiç durmadan yoluna devam etti. Etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen; ne darbeler, ne de kirli oyunlar onu durdurabildi. Türkiye Cumhuriyeti bugün, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir Türk Milletinin iradesi, her şeyin üzerindedir.

 

Bu iradenin adı Cumhuriyet’tir ve onu korumak, kollamak, yaşatmak her vatandaşımızın görevidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik yapan ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini hürmet ve şükranla anıyorum.

 

Aziz Türk milletinin ve siz değerli üyelerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.

 

BASS

BANKA FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL BAŞKANI

Turgut YILMAZ

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın