BASS Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Mesajı

bass-sendikası

Mehmetçiğin kanıyla örülecek olan bir duvar, ÇANAKKALE…

 

Çanakkale Zaferi… Çanakkale, insanlıktan soyutlanmış olanlara Mehmetçiğin verdiği iyilik ve insanlık dersidir. Çanakkale Zaferi, yedi asır üç kıtaya hükmeden büyük Osmanlının son zaferi, yeni kurulacak Türk devletinin de temellerinin atıldığı zaferlerden biridir.

 

Tarihi şan ve şerefle dolu olan Mehmetçik, büyük bir zafer kazandı. Hem de yardım için insanlarla savaştığını unutacak kadar, düşmanını dostu olarak görecek kadar büyük insanlık dersleriyle… Kısacası Çanakkale, tarihi san ve şerefle dolu olan bir ulusun kazandığı son zaferlerden biridir. Bu zaferin adı Çanakkale, mimarı Mehmetçik, temsilcisi de Tük milletidir.

Bu cephenin isimsiz kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken, hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmemişler, Türklük onur ve şerefini en güzel şekilde savunmakla üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir. Onlar, Çanakkale Zaferiyle, sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da sağlamışlardır.

Övgülerin en güzeline yaraşan Çanakkale Şehitleri katiyen unutulmayacak, Türk milletinin kalbinde ilelebet yaşayacaklardır. Ruhları şad olsun!

 

 

                                                                                                          BASS

                                                                       BANKA VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

                                                                           GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın