Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Sevgi ve Saygıyla Anıyoruz…

bass-sendikası

Ulu Önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebedi âleme intikal edişi hiç kuşku yok ki Türk ulusunu derin bir üzüntüye sevk etmiştir. O’nun ani ve apansız aramızdan ayrılışı Türk halkını derinden sarsmakla kalmamış, dünya üzerinde diğer milletler arasında da büyük bir yankı uyandırmıştır. Atatürk’ün ölümünün hemen arkasından dünya liderleri tarafından yapılan tüm açıklamaların ortak noktası, O’nun dünyaya gelmiş çok nadir bir dahi olduğu, büyük devlet adamlığı ve diğer dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuştur.

 

Atatürk, reformcu ve ileriyi görebilen niteliklerinin yanında aynı zamanda büyük bir komutandı Türk Milli Mücadelesine yön vermiş, türkü, kürdü, lazı ile tüm Anadolu da yaşayanların omuz omuza verdiği “ya istiklal ya ölüm” diyerek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi kuşkusuz ki o olmuştur. Atatürk’ü anlamak ve fikirlerini yol edinip çok çalışmak, ona duyulan saygı ve sevginin anlatılmasında son nokta olacaktır. Her ulusun tarihinde kahramanlar vardır. Bu ulusun kahramanı da Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Yaşamı süresince yapmış olduğu devrimlerle ülkemizi çağdaş ülkeler seviyesine ulaştırmıştır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 76. yılında, Türk Ulusu’nun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder ATATÜRK’ ü bir kez daha  gurur, özlem ve saygıyla anıyoruz.

 

                                                                                               BASS

                                                            BANKA VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

                                                                                    GENEL MERKEZ

                                                                                  YÖNETİM KURULU

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın