Anneler Günü Kutlu Olsun

bass-sendikası

“ANNE” dört harfli ve birçok bebeğin ağzından çıkan ilk kelimedir. Sıcacıktır, her harfinde farklı duygular saklayan bir kelimedir. Dünyaya geldiğiniz anda sizi saran ilk koku O’nun kokusudur. O’nun kokusu başkadır, gülüşü başkadır, bakışı başkadır, çünkü O başkadır. Çünkü O sizin Anne’nizdir. O’nun kollarında huzur bulursunuz.
O kollar fedakârdır, koruyucudur, sevgi yüklüdür. Çocuğunun yaşamını bir oya gibi, sağlam bir koza gibi örer. Bir annenin çocuğunu sevmesi bu dünyada karşılıksız sevgiye tek örnektir. Geçici değildir, karşılıksızdır ve ömür boyu sürer.

… Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü’dür. Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır,
Anneler günü ilk kez 1908 yılında kutlandı. Daha sonra bütün uygar ülkelerde kutlanmaya başlandı.
Anneler Günü ülkemizde 1955 yılından bu yana kutlanıyor.

Çağımızda ve de ülkemizde anneler var; çocukları için yüreği yanan anneler var, yoksulluktan açlıktan çocuğunu kaybeden anneler var, hasta çocukları için çırpınan anneler var, çocuğunun geleceğinden endişe duyan anneler var, çocuğunu okula gönderirken bile dışarıdaki tehlikelerden korkan anneler var, çocuğunu besleyebilmek, onu okutabilmek için çok zor koşullarda çalışan anneler var. Kocası tarafından yakılıp iki bacağını kaybeden bir annenin çocuklarıma ben bakacağım diyen feryadı var.

Bugün yılın annelerini seçerken bu anneleri unutmayalım…

Annelerimiz için bir şeyler yapalım; çalışan annelerin çalışma koşullarını iyileştirelim, çocuğunu iyi besleyebilmesi için hakkaniyetli bir ücret verelim, çocuğunun tedavisi için sağlıklı koşullar yaratalım, çocuğuna annelik yapabilmesi için yaşam hakkını koruyalım, kadın cinayetlerine son verelim,

Annelerimizin tek isteği yine çocuklar, daima çocuklar, anne başka ne ister?

BASS
BANKA VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI
GENEL MERKEZ
YÖNETİM KURULU

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın