Anneler Günü kutlu Olsun.

anneler günü2

Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü’dür. Anneler günü ilk kez 1908 yılında kutlandı. Daha sonra bütün uygar ülkelerde kutlanmaya başladı. Anneler Günü ülkemizde 1955 yılından bu yana kutlanıyor.
Yaşamımız boyunca karşılıksız sevgi ile bizleri türlü fedakârlıklar ve emeklerle büyüten annelerimiz dünyadaki en değerli varlıklarımızdır. Bir annenin çocuğunu sevmesi bu dünyada karşılıksız sevgiye tek örnektir. Geçici değildir, karşılıksızdır ve ömür boyu sürer.Bizleri yaşamın zorlu sınavlarına hazırlayıp, özgüvenli, kararlı bireyler olarak yetişmemizde büyük emek sarf eden annelerimizle geçirdiğimiz her günün değerini bilmeli, onlara gösterdiğimiz sevgi ve kıymeti sadece bir gün ile sınırlandırmamalı, yaşamımızın her anında değerlerini bilmeliyiz.
Çalışan annelerin iş koşullarını iyileştirelim, hakkaniyetli ücret verelim, yaşam hakkını koruyalım. Mülteci konumundaki annelere sahip çıkalım ki o anneler çocuklarına sahip çıkabilsin, sağlıklı nesiller yetişebilsin. Tüm Annelerin anneler günü kutlu olsun.

BASS
BANKA VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI
GENEL MERKEZ
YÖNETİM KURULU

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın