23. TÜRK-İŞ Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

23. TÜRK-İŞ Olağan Genel Kurulu, 5-7 Aralık 2019 tarihleri arasında, Ankara Büyük Anadolu Hotel’de gerçekleştirildi.

 

Konfederasyonumuz Türk-İş, 23. Olağan Genel Kurulu Ankara Büyük Anadolu Hotel’de gerçekleştirildi. Genel Kurula sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ile TÜRK-İŞ’e bağlı sendikalara üye çok sayıda emekçi katıldı.  Genel Kurul salonunda işçiler en önde  yer alırken, TÜRK-İŞ yönetimi ve TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların yöneticileri işçilerin hemen arkasında oturdu.

 

“Türkiye’de TÜRK-İŞ var” ve “Emeğimizden de vatanımızdan da vazgeçmeyiz” sloganıyla düzenlenen Genel Kurulun Divan Başkanlığına TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK seçildi.

 

Genel Başkanımız Turgut YILMAZ, Genel Sekreterimiz Mustafa EREN, Genel Mali Sekreterimiz Nefiye ARSLAN ve Şube Başkanlarımız, Genel Kurula katılım gösterdiler. Genel Başkanımız Genel Kurul’da konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Büyük Anadolu Termal Otel’de gerçekleşen Genel Kurul, 7 Aralık 2019 Cumartesi günü yapılan seçimlerle son buldu.

 

Oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdiği genel kurulda, 289 delege oy kullandı. Oyların, 279’u geçerli, 10’u da geçersiz sayıldı.

 

Geçerli oyların ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Genel Sekreter Pevrul KAVLAK, Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR, Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR görevlerine yeniden seçildi.

 

Seçimin sonuçlanmasının ardından ATALAY, delegelere hitaben kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

 

Ayrıca Genel Başkanımız Turgut YILMAZ Türk-iş Denetleme Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

 

 

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın