23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100.Kuruluş yıl Dönümü Kutlu Olsun

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ve

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100.Kuruluş yıl Dönümü

Kutlu Olsun


Küçük Hanımlar Küçük Beyler”

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız.

Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz.

Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek,

Ona göre çalışınız.

Sizlerden çok şeyler bekliyoruz!

M.Kemal ATATÜRK

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. kuruluş yıl dönümünü gurur ve coşkuyla yürekten kutluyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını aynı duygularla tebrik ediyoruz.

 

23 Nisan 1920 dört bir taraftan acımasızca saldırılan vatanı, bayrağı, ezanı ve istikbali için yılmadan mücadele eden, bu uğurda şehit olan aziz milletimizin Anadolu’da yeniden dirilişinin ve şahlanışının tarihidir.

 

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kurulan ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında belirleyici rol ve tarihsel bir sorumluluk üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı Anadolu’nun meşru hak ve vatan müdafaasını tüm dünyaya haykırmasıdır.

 

Yaşanılan küresel pandemi evde kalmamızı gerektirse de meclisimizin kuruluşunun 100. Yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamaya engel olmayacaktır. Bu sebeple Türkiye Büyük Millet Meclisimizin önerisi olan “23 Nisan akşamı saat 21.00’de bütün Türkiye, evlerimizden balkonlarımızda İstiklal Marşı ‘nı hep birlikte okuyalım” önerisine katılıyor, buradan 23 Nisan akşamı saat 21.00’de bütün üyelerimizin evlerinden İstiklal Marşı okumaya davet ediyoruz.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşında canlarıyla bu vatanı bize armağan eden ve tarihimiz boyunca vatanın her karışında yurt savunmasında bulunan kahraman şehit ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

BASS

BANKA FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın