19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

 

Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli  mücadelemiz ile birlik ve bütünlüğümüzün sağlanması ve asıl çarenin millette olduğunun tescillenmesinin yanında bu durum tarihimizin önemli dönüm noktaları arasında önemli yer bulur. Tarih boyu bağımsız yaşayan Türk Milleti’nin varlığını yine hür ve bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve  “Türk milletini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır” diyen ulu önder yediden yetmişe, doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi, tüm insanlarımızı arkasına alarak milli mücadeleyi başlatmış ve tüm yokluğa, yoksulluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı kapılarını aralamıştır.

 

Bugün de asla vazgeçemeyeceğimiz, güç kaynağımız “Milli İrade’nin sürdürülmesi için herkese ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği Türk gençliğine büyük görevler düşmektedir. Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe hitabesinde yer verdiği “ Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” Sözleriyle Türk gençliğine emanet etmiştir. Ulu önderin eserlerinin temel taşı olan Türk Gençliği unutmamalıdır ki her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini, Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. Ve unutmamalıdır ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” Asil gençliğimiz emanete, Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedefte üstüne düşen görevi şerefle yerine getirecektir. Birlik, beraberlik içinde bulunan, sevgiyle donanmış, yüksek kademeli eğitimleriyle bezenmiş Türk Genci ülkemizi en başarılı şekilde geleceğe taşıyacaktır.

 

Milli mücadelede gösterilen inanç, birlik, beraberlik her daim örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmüş ve ülkemizin başarıya ulaşmasında ön ayak olmuştur. Bunun bozulmasına başta Türk Gençliği olmak üzere milletimiz asla fırsat vermeyecektir.

 

Yalnızca söz ile değil, bu özde duygularımızla, bayrağımızın bağımsız bir şekilde vatan toprakları üzerinde dalgalandıran başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençliğimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı sevgi, saygıyla kutluyorum.

 

 

BASS

BANKA FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL BAŞKAN

TURGUT YILMAZ

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın