19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun.

 

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

 

İşgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 16 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla İstanbul’dan yola çıkarak, Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 100.yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

 

Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı, zor şartlarda verilen mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, ülkemizin yeniden var olmasının en önemli dönüm noktalarından birisidir.

 

Geleceğimiz, umudumuz değerli gençler;

 

Yüzüncü yılını büyük bir coşkuyla kutlarken ülkemizin en dinamik değeri siz gençler, Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak, Türkiye’nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesisiniz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı geleceğimiz ve umudumuz olan siz gençliğe armağan etmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

 

Milli Mücadeleyi başlatan sürecin 100. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm üyelerimizin bayramını kutluyoruz.

 

 

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın