15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Devletin tüm imkânlarını yıllardır hoyratça kullanan, her alanda yetişmiş örgüt üyesi elde eden, devletin bütün kılcal damarlarında varlığını sürdüren ve güçlendiren FETÖ’cü teröristler, 15 Temmuz günü aldıkları talimatı uygulamaya koydular ve darbe yapıp ülkeyi ele geçirmeye çalıştılar.

 

Ülkemizin her yerinde, her ilinde, ilçesinde ve meydanlarında tartışmasız her dakikasında kahramanlık destanlarının yazıldığı, darbenin seyrini değiştiren ve bu kahramanlığın sembolü olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİRler vardı.

 

Cennet ülkemizin güzel insanları bayrağına, toprağına, seçilmişlerine, demokrasisine ve vatanına sahip çıkmıştır. Bu topraklarda aynı sevinçlerde sevinen ve üzüntülerde üzülen, vatan aşkını tüm benliğinde hisseden Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı, Arabı.. vb. tüm vatandaşlarımız bölünmez bütünlüğümüzü tekrar göstermişlerdir.

 

15 Temmuz da tüm dünya, Türkiye Cumhuriyeti ve üzerinde oyunlar oynanmayacağını, tek vatan, millet, bayrak, devlet gibi vazgeçilmezlerimize kastetmeye kalkışılamayacağını Çanakkale’de nasıl gördülerse, aynı şiddet ve kararlılıkla görmeye devam edecektir.

 

Milli iradeyi yok sayarak demokrasinin ve Cumhuriyetimizin bütün kazanımlarını yok sayan darbe kalkışması üzerinden altı yıl geçti.15 Temmuz 2016 tarihinde darbe karşısında kahramanca mücadele eden başta demokrasi şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha geçmiş olsun diliyoruz.

Mekanları cennet, milletimizin başı sağolsun.

 

BASS

BANKA FİNANS VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın