1 Mayıs İşçi Bayramını Taksim’de Kutladık.

 

1 Mayıs İşçi Bayramı Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ öncülüğünde büyük bir katılımla Afrin Zeytin Dalı Operasyonuna destek olmak adına Hatay’da gerçekleştirildi. Büyük katılımla gerçekleştirilen organizasyona Genel Başkanlar düzeyinde katılım gösterilirken Sendikamız adına Genel Başkanımız TURGUT YILMAZ ve Genel Sekreterimiz Mustafa EREN katılmışlardır.

 

Türkiye genelinde gerçekleştirilen kutlamalar İstanbul’da TÜRK-İŞ öncülüğünde yapılan kutlamalarda devam ederken BASS Sendikamızın Marmara Şube Yönetim Kurulu olarak Taksimde çelenk koyma merasimine katılınıldı. Emek şehitlerimizin anıldığı kutlamalarda, Kıdem tazminatı vergi adaleti, taşeron sorunları ile birlik beraberlik mesajlarımızı dile getirdik nefesimizin yettiği kadar resmî haklarımız çerçevesinde haykırdık. Kutlu mutlu olsun.

İşçinin ve emekçinin en anlamlı günü olan 1 Mayıs, birliği, dayanışmayı ve haksızlıklara karşı örgütlü mücadeleyi temsil etmektedir. İşsizliğe, yolsuzluğa, kayıt dışı çalışmaya, haklarımızın gasp edilmesine, iş cinayetlerine, örgütlenme önündeki engellere, sendikasızlaştırma politikalarına karşı istediklerimizin bir kez daha dile getirildiği bir gündür.

 

BASS Sendikası olarak tüm üyelerimizle birlikte, birlik, dayanışma, mücadele günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyoruz.

 

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın