1 Mayıs “Emek ve Dayanışma” Günü Kutlu Olsun

ewrfsdf4444444

1 MAYIS “EMEK VE DAYANIŞMA” GÜNÜ KUTLU OLSUN
1886’da, 8 saatlik işgünü için başlatılan mücadelenin yıldönümü olan 1 Mayıs İşçi bayramı ülkemizde 2008 yılında “Emek ve Dayanışma Günü”, 2009 yılında da TBMM’nin tatil kabul ettiği gün olarak tarihe geçmiştir.
Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs toplum olarak bizlerin de önemsediği çok anlamlı bir gündür. Emek ve dayanışmanın bu gününde; biz istiyoruz ki işçinin sorunlarını konuşalım. Sosyal güvenlik sistemindeki aksaklıkları konuşalım. Mezarda emekliliği konuşalım. Kayıt dışılığı, iş güvencesini konuşalım. Toplu sözleşmeyi, grev hakkını konuşalım. Çalışma hayatının önündeki yasal engelleri konuşalım. Evine ekmek götürmekte zorlanan asgari ücretliyi konuşalım.
1 Mayıs’ı dünyada birçok ülkenin kutladığı gibi bir mutluluk, bir sevinç, emek, dayanışma, barış, bahar güzelliği olarak kutlamamız gerekmektedir.
Bu vesileyle, tüm işçi kardeşlerimin Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor; 1 Mayıs’ların ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Turgut YILMAZ
BASS GENEL BAŞKANI

E-Bülten Üyeliği


En Son Yayın